راه اندازی سایت برای چه مشاغلی ضروری است ؟

به جرات می‌توان گفت تمامی مشاغل به سایت نیاز دارند. با تغییر و تحولی که در اینترنت و فضای مجازی اتفاق افتاده است، عدم حضور در این فضا به معنای مرگ تدریجی کسب‌وکار شما است. برای داشتن سایت، نیازی به تخصص و تبحر نیست. شما می‌توانید با کمک شرکتنگارگر اندیشه، یک سایت با تمام امکانات مورد نیاز داشته باشید. شاید بیزنسی داشته باشید که در حال حاضر به مشتریان زیادی خدمات ارائه می‌دهید و وقتی برای مدیریت یک وب‌سایت ندارید. اما باید بدانید که با داشتن سایت بخش اعظمی از کارها به صورت اتوماتیک انجام می‌شود و بخشی از وقت شما خالی می‌شود.

وب سایت ها نسبت به هر نوع تبلیغات دیگر بازگشت سرمایه بیشتری دارند

وب سایت داشتن بازگشت سرمایه بیشتری دارد و می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. چون هزینه وب سایت ها نسبت به هر نوع تبلیغات سنتی دیگر پایینتر و نتیجه‌اش به مراتب بیشتر است. به این علت که :

-سایت شما همیشه دیده می‌شود

-مخاطبِ هدفتان شما را پیدا می‌کند

تبلیغات تلویزیونی و محیطی بسیار گران و دفعتی هستند. تبلیغات تلویزیونی و سنتی مخاطبان‌ خاص شما را هدف قرار نمی‌دهند. پس اگر قصد دارید کسب وکار خود را به بازار عرضه کنید، وب سایت باید اولویت اول شما باشد.

مشاغلی که به سایت نیاز دارند :


1 – مشاغل لوازم خانگی

لوازم خانگی از پر مصرف ترین محصولات در بین مردم می باشد و جزء مشاغلی که به سایت نیاز دارند محسوب می شود و همینطور برای آن بسیار ضروری و حیاتی است ، البته گروه لوازم خانگی زیر مجموعه های زیادی دارد که در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرد

شاید با خود فکر کنید که الان وب سایت های قدرتمندی مانند دیجیکالا هستند که تمام لوازم خانگی را عرضه می کنند و ما دیگر نمی توانم کار کنیم و با وجود چنین رقیبانی دیگر نمی توانیم کار کنیم ، اینجا شما باید هوشمندانه کار کنید به این صورت که دیجیکالا الان به صورت گسترده در لوازم خانگی فعالیت می کند و این گستردگی از تمرکز آن می کاهد و نمی تواند فقط بر روی لوازم خانگی تمرکز کند ، در ضمن دیجی کالا از هر برندی می فروشد و باز هم تمرکز آن کم می شود، اینجا شما باید به صورت نیچ کار کنید یا همان بازاریابی گوشه ، منظور اینکه با جزء کوچکی از گروه لوازم خانگی شروع کنید و وب سایت خودتان را راه اندازی کنید، مثلا شما بیایید وب سایت یا فروشگاه اینترنتی راه بیندازید که فقط مثلا جارو برقی برند پاناسونیک می فروشد و روی این وب سایت یا فروشگاه اینترنتی به صورت متمرکز و عالی کار کنید تا دیده شوید و زیاد دیده شوید، چون فضای آنلاین شما و محصولاتتان را بیشتر به مردم می شناساند و فروش شما آغاز می شود

2 –  مشاغل صنایع و کارخانه جات

صنایع و کارخانجات حوزه وسیعی از مشاغل را شامل می شود، مانند صنایع دستی، صنایع سیم پیچی، فروشندگان ماشین آلات ساختمانی، وارد کنندگان مواد شیمیایی، تجهیزات هیدرولیک، بسته بندی، ماشین آلات چاپ، مواد معدنی و بسیاری از مشاغل دیگر در این دسته بندی، این گروه بسیار بزرگ که چند نمونه خدمت شما گفته شد جزء مشاغلی که به سایت نیاز دارند می باشند .

فرد و یا شرکتی که در این حوزه های مربوط به صنایع و کارخانجات فعالیت می کند باید برای خودش وب سایت داشته باشد برای اینکه بیشتر دیده شود و همینطور فروش بالایی رو نسبت به حالت سنتی تجربه کند، معمولا صنایع و کارخانه جات به صادرات کالای خود به کشورهای دیگر می پردازند، اینجا داشتن یک وب سایت خوب که به صورت دو زبانه باشد یعنی هم فارسی و انگلیسی باشد می تواند در جذب مشتری های زیاد از دیگر مناطق دنیا به سمت محصولات صنایع و کارخانه ها کمک بسیار زیادی بکند و ارز آوری بیشتری برای آن صنعت و کارخانه داشته باشد.

3 – مشاغل آموزشی

آموزش حوزه ی بسیار وسیعی دارد و تقریبا هر چیزی رو میشود آموزش داد ، مشاغل آموزشی قطعا جزء مشاغلی که به سایت نیاز دارند می باشند و اگر شما یک مربی و یک مربی یا یک موسسه آموزشی و یا شرکت آموزشی هستید و در هر حوزه ای از آموزش که هستید باید برای خودتان یک وب سایت آموزشی داشته باشید برای اینکه تعامل شما با مشتریان قدیمی و همچنین در یافتن مشتریان جدید به شما کمک شایانی می کند و از شما یک برند می سازد ، برند شدن در دنیای امروز خیلی مهم است و تا می توانید بر روی برندینگ خود کار کنید ، البته همه مشاغل باید روی برندینگ خود کار کنند تا بتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند.

4 – مشاغل ابزار و یراق

فروشندگان ابزار و یراق که حوزه وسیعی از مشاغل را دارند برای دیده شدن و فروش بیشتر نیاز به وب سایت دارند، یعنی اگر شما دوست عزیزی که در حال خواندن این مطلب هستی فروشگاه ابزار و یراق داری و وب سایت نداری این را بدان که الان مشتریان برای خرید ابزار مورد نیاز خود دیگر کم به فروشگاه فیزیکی مراجعه می کنند و اکثرا به صورت آنلاین سفارش می دهند پس برای ارائه محصولات در بستر اینترنت باید همین الان دست به کار شوید و وب سایت خودتون رو ایجاد کنید ، قطعا شما جزء مشاغلی هستید که به سایت نیاز دارند و اگر دیر اقدام کنید ضرر خواهید کرد پس هر چه زودتر شروع کنید و کسب و کار اینترنتی خودتون رو ایجاد کنید.

5 – مشاغل اقتصاد و بازرگانی

حوزه مشاغل اقتصاد و بازرگانی باز به همین ترتیب نیازمند این هستند که برای توسعه و معرفی کسب و کار خود باید وب سایت داشته باشند و بدون شک یکی از ابزارهای مهم مشاغل این گروه ارائه خدمات در بستر آنلاین هست ، مشاغلی مانند صرافی ها، کاریابی ها، شرکت های بازرگانی و تجاری، شرکت های بیمه، مراکز توزیعی، ترخیص کنندگان کالا و بسیاری از مشاغل دیگر در این حوزه هستند که هر کدام با توجه به شکل و نوع کار خود باید کسب و کار اینترنتی خود را داشته باشند و این دسته از مشاغل هم جزء مشاغلی که به سایت نیاز دارند شامل می شود.

 

6 – مشاغل بهداشت و درمان

حوزه بهداشت و درمان مشاغلی مانند داروخانه ها، عطاری ها، مراکز ترک اعتیاد، کلینیک های درمان چاقی، کلینیک های روانشناسان بالینی، فروشندگان داروهای دامی و بسیاری از مشاغل دیگر که جزء مشاغلی که نیاز به سایت دارند می شوند، البته در این مشاغلی که گفته شد در رابطه با بحث بهداشت و درمان می تواند مشاغل جزئی بسیاری داشته باشند و هر کدام کسب و کار اینترنتی خودشان را داشته باشند و البته ممکن است بعضی از این مشاغل نیاز به گرفتن مجوز از سازمان های دولتی باشد که باید انجام شود.

7 – مشاغل پزشکان

گروه پزشکان شامل دسته بندی های زیادی می شود و این گروه برای دیده شدن بیشتر برای جذب مشتری های بیشتر نیاز به وب سایت دارند ، پزشکان می توانند برای یک سیستم نوبت دهی برای ویزیت در سیستم کسب و کار اینترنتی خود پیاده سازی کنند تا دیگر نیازی نباشد افراد به صورت حضوری به مطلب مزاجعه کنند یا تماس بگیرند برای گرفتن نوبت برای ویزیت شدن، به این صورت سیستم سازی در کسب وکار خود ایجاد می کنند و می توانند نسبت به بسیاری از همکاران خود موفق تر عمل کنند و بسیاری از ایده های دیگر که می توانند در کسب وکار اینترنتی خود پیاده سازی کنند برای کسب درآمد بیشتر.

8 – مشاغل پوشاک

حوزه پوشاک یک حوزه بسیار وسیعی در هر کشوری هست و شماغل زیر مجموعه زیادی دارد ، هر یک از این مشاغل زیر مجموعه مانند مانتو فروشان، خیاطی های مردانه، تولید کنندگان پوشاک ورزشی، فروشگاه های کفش فروشی، کفاشی ها، لباس مردانه، لباس عروس، لباس زیر، فروشندگان نخ، فروشگاه های کت و شلوار، فروشندگان سیسمونی و بسیاری از مشاغل دیگر، نیاز به این دارند که کسب و کار خود را در بستر اینترنت پیاده سازی کنند و جزء مشاغلی می باشند که شدیداً نیاز به سایت دارند ، بنابراین اگر شما در این حوزه های مربوط به پوشاک فعال هستید باید برای کسب و کار خود شکل دیگری از ارائه محصولات خود داشته باشید تا فروش شما چند برابر شود .

9 – مشاغل تاسیسات

این مشاغل که در حوزه خدمات ساختمانی و صنعتی کاربرد دارد مانند تولیدکنندگان و تعمیر کنندگان پمپ، مشاغل تاسیسات ساختمانی، تاسیسات برودتی، فروشندگان رنگ، اجرا کنندگان سقف کاذب و بسیاری از مشاغل دیگر در این حوزه برای معرفی و دیده شدن بیشتر برای فروش بیشتر خدمات و محصولات باید وب سایت داشته باشند.

10 – مشاغل چاپ و تبلیغات

حوزه چاپ و تبلیغات مانند دیگر مشاغل زیر مجموعه های زیادی دارد مانند فروشگاه های ماشین آلات چاپ، لیتوگرافی ها، گرافیست ها، فروشگاه های هدایای تبلیغاتی، فروشگاه های کاغذ و مقوا، فروشندگان پنل های ارسال SMS، طراحان گرافیک، صحافی ها و بسیاری از مشاغل دیگر که مانند دیگر ماشغل بسیار نیازمند این هستند که کسب و کار خود را اینترنتی کنند و جزء مشاغلی که به سایت نیاز دارند محسوب می شوند.

11 – مشاغل خودرو

حوزه خودرو مشاغلی زیادی دارد ، مشاغلی مانند تعمیرگاه های خودرو لوازم یدکی خودروهای سبک ، لوازم یدکی خودروهای سنگین، نمایندگی های موتور سیکلت، نمایشگاه های خودروهای داخلی و خارجی، کارواش های خودرو، فروشندگان لوازم یدکی موتور سیکلت و بسیاری از مشاغل دیگر در حوزه خودرو نیازمند این هستند برای ارائه محصولات و خدمات خود باید وب سایت داشته باشند تا بتوانند بیشتر محصولات و خدمات خود را بفروشند و درآمدشان چند برابر شود.

12 – مشاغل حمل و نقل

حمل و نقل حوزه ی خیلی وسیعی دارد که کسب و کارهایی که در این حوزه شغلی هستند دقیقا نیاز دارند که حتما وب سایت داشته باشند و بسیاری از مشاغل مانند شرکت های مسافربری، تاکسی سرویس های شهری، پیک موتوری ها، آژانس های هواپیمایی، آژانس های مسافرتی، اتوبارهای شهری، فروشندگان لاسیتک، فروشگاه های عرضه دوچرخه و بسیاری از مشاغل دیگر در این حوزه نیازمند این هستند که برای ارائه خدمات خود باید وب سایت داشته باشند تا بیشتر دیده شوند و بیشتر بفروشند.

13 – مشاغل مشاوره

مشاوره حوزه های زیادی را در بر می گیرد، حوزه های مانند مشاورین املاک، وکلا، مشاورین مدیریت، مشاورین بازرگانی، مشاورین ازدواج، آموزشگاه های زبان خارجی و بسیاری از دیگر مشاغلی که این حوزه را شامل می شوند نیازمند این هستند که برای ارائه محصولات و خدمات خود باید وب سایت داشته باشند.

14 – مشاغل حوزه فرهنگ و هنر

مشاغل حوزه فرهنگ و هنر شامل مشاغلی که به سایت نیاز دارند می باشند مانند موسسات فرهنگی ، هنرهای تجسمی، آتلیه های عکاسی، فروشندگان اسباب بازی، فروشندگان تابلو فرش، طراحان و دکوراسیون داخلی، فروشگاه های کتاب فروشی، فروشندگان لوازم التحریر، قالیبافان و بسیاری از مشاغل دیگر در این حوزه، نیازمند این هستند که برای کسب و کار فیزیکی خودشان وب سایت داشته باشند و فروش خود را چند برابر کنند.

15 – مشاغل فنی و مهندسی

این حوزه شغل های خاص خودش را دارد مانند مهندسین ساختمان، مهندسین شهرسازی، فروشندگان سیستم های حفاظتی، خشکشویی ها، اجرا کنندگان نمای ساختمان، کلید سازان و قفل سازان، الکتریکی ها و بسیاری از مشاغل دیگر در این حوزه که نیازمند داشتن وب سایت برای ارائه محصولات و خدمات و توانایی خود در بستر اینترنت هستند. بنابراین این حوزه شغلی هم جزء مشاغلی که به سایت نیاز دارند می شوند.

16 – مشاغل فناوری اطلاعات

حوزه مشاغل فناوری اطلاعات که از همان اسمش پیداست باید حتما وب سایت برای ارائه توانایی های خود داشته باشند چون بیشتر از دیگر حوزه ها در زمینه کسب و کار اینترنتی اطلاع دارند و می دانند اگر دیر به سمت اینترنتی شدن بروند خیلی ضررها خواهند کرد بنابراین افراد و کسب و کارهایی که در این حوزه شغلی فعالیت می کنند این موضوع را خیلی خوب درک می کنند و مسیر برای آنها هموارتر است زیرا دانش کافی برای بستر سازی آن را دارند، مشاغلی مانند شرکت های راه اندازی سیستم های مخابراتی، امنیت شبکه، فروشندگان دستگاه حضور و غیاب، فروشندگان تجهیزات شبکه، شرکت های پشتیبانی شبکه، تولید کنندگان تجهیزات الکترونیک، فروشگاه های فروش سیستم های کامپیوتری و لوازم جانبی و بسیاری از مشاغل دیگر در این حوزه این را به خوبی درک می کنند که باید حتما حضور و نمایش و فروش خود را در بستر اینترنت چند برابر حالت سنتی کنند

17 – مشاغل مواد غذایی

مواد غذایی گروهی است که تمام مردم به این مواد غذایی نیاز دارند، مشاغلی مانند فروش زعفران، فروش عناب، فروش گیاهان دارویی و بسیاری از مواد غذایی که می شود در بستر اینترنت به فروش گذاشت نیازمند این هستند که برای خودشان وب سایت داشته باشند و محصول خودشان را به فروش بگذارند. همین الان حتی کالاهای سوپرمارکتی توسط دیجی کالا به فروش می رشد ، این به این معنی هست که اگر شما در زمینه مواد غذایی مشغول به فعالیت هستید باید همین الان برنامه فعالیت خود برای ایجاد وب سایت و ارائه محصولات خودتان در بستر اینترنت را ایجاد کنید و به آن عمل کنید تا فروش شما چند برابر شود.

شما الان متوجه شدید که تقریبا هر شغلی نیاز دارد که برای خودش وب سایت داشته باشد و در بستر اینترنت فعالیت خود را آغاز کند تا بتوانند بیشتر دیده شود و بیشتر بفروشد، هر چه قدر شما در بحث ارائه محصولات و خدماتتون در وب سایتتون خلاقیت بیشتر و تلاش بیشتر و تمرکز بیشتری بگذارید حتی از فروشگاه سنتی یا همان فیزیکی خود بیشتر کسب درآمد خواهید کرد و این کسب درآمد برای شما خیلی لذت بخشتر خواهد بود

 

نظرات کاربران

آخرین پست‌ها

بستن